2022-09-01 Konrad Pękała

Oznakowanie świetlne i jego zaskakujące korzyści dla Twojej firmy

Skutecznie skupiaj uwagę

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad oznakowaniem zewnętrznym swojej firmy kasetonem świetlnym to znaczy, że patrzysz we właściwym kierunku. Tego typu reklama uważana jest za jedną z najskuteczniejszych.

Reklama świetlna zawsze była jednym z najskuteczniejszych i najbardziej trendy sposobów reklamy biznesowej. Bez względu na to ile innych kanałów reklamowych jest wykorzystywanych, reklama zewnętrzna zajmuje ważne miejsce w obszarze marketingu.

Szczególnie elementy świetlne, w tym kasetony reklamowe, pozwalają dotrzeć do większej liczby odbiorców i pozostawić trwałe pozytywne wrażenie na potencjalnym lub obecnym Kliencie. Kluczem do przyciągnięcia oczu gapiów jest żywiołowość i oświetlenie. Ludzie są przekonani, że jeśli firmie zależy na wyglądzie swojej marki, to bardziej zależy jej także na jakości oferowanych usług lub produktów.

Jak to działa?

Rolą kasetonów świetlnych jest zwiększenie siły przyciągania poprzez utrwalenie w świadomości odbiorców logo i nazwy marki.

Można to opisać prostym procesem:

  • Osoba idzie, prowadzi auto lub jedzie rowerem ulicą,
  • Twoja firma ma czytelny świetlny kaseton umieszczony w eksponowanym miejscu,
  • Osoba widzi Twoje logo oraz markę, jednak nie ma czasu, możliwości lub aktualnej potrzeby aby odwiedzić Twoją Firmę,
  • Osoba utrwala w swojej pamięci logo oraz markę,
  • Po pojawieniu się potrzeby Twoja firma staje się jednym z pierwszych wyborów Klienta.

Kasetony reklamowe to nośniki, które zapewniają Twoją widoczność 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Istnieje wiele wariantów estetycznych i stylistycznych świetlnych kasetonów reklamowych. Każdy rodzaj ma generalnie podobne zalety, a wybór konkretnego rozwiązania będzie zależał od planowanych komunikatów, estetyki, spójności marki, budżetu oraz gustu.

Najpopularniejsze formy kasetonów świetlnych

1. Semafory dwustronne

Jedną z wielu wielkich zalet znaków podświetlanych, jest to, że mogą być jedno lub dwustronne. Semafor dwustronny oznacza podwójną widoczność dzięki czemu odbiorcy widzą Twój biznes praktycznie z każdej strony. Nie ma możliwości aby Twoja marka została niezauważona. Obecna technologia pozwala na tworzenie semaforów praktycznie w dowolnym kształcie.

2. Kaseton okrągły

Swoim kształtem świetnie przyciągają uwagę i eksponuję markę Twojej firmy. Idealnie sprawdzają się na zewnątrz jednak znajdują zastosowanie również wewnątrz pomieszczeń. Ten rodzaj kasetonu może świecić całą powierzchnią swojego lica lub tylko wybranymi elementami (literami lub logo).

3. Kaseton świecący całą powierzchnią lica

To najpopularniejszy i najbardziej budżetowy rodzaj reklamy świetlnej w formie kasetonu. Solidna aluminiowa rama sprawia, że kaseton może spełniać swoją role przez bardzo długi czas. Dzięki stosowanej przy produkcji technologii LED kaseton świeci bardzo mocno skutecznie przyciągając wzrok potencjalnych Klientów. Ten rodzaj reklamy zewnętrznej pozwala na komunikowanie nie tylko słów i logotypów ale także obrazów rastrowych, w których znajdziemy przejścia kolorów oraz gradienty.

4. Kaseton z frezowanym licem (dibond, sklejka itp.)

Najbardziej modny i stylowy rodzaj kasetonu świetlnego, którego specyfika pozwala podkreślić unikatowość i ekskluzywność marki.

Ten rodzaj kasetonu dokładniej opisuję w artykule „Nowoczesna i skuteczna reklama zewnętrzna – czyli jaka?”.

Konrad Pękała

Twórca tego artykułu

Pasjonat sprzedaży. Ekspert brandingu i rebrandingu. Wspieram Klientów w tworzeniu skutecznej identyfikacji wizualnej ich marki. Możliwość pracy z największymi firmami w Polsce to prawdziwe wyróżnienie. Moje działania charakteryzują się przede wszystkim zasadą maksymalizacji efektów.

0

lat doświadczenia

00

zrealizowanych projektów

000

nastawienia na sukces

Konrad-Pękała-kwadrat

Konrad Pękała

Brandcoast

Zaczynamy?

Pomożemy Ci wyróżnić się na tle konkurencji i budować przewagi konkurencyjne w oparciu o wizerunek marki.

Adres:

Chorzowska 11
26-600
Radom

kontakt@brandcoast.pl

+48 780 115 405

Dane firmowe:

NIP: 9482314025
REGON: 140758317
Producent Reklamy Wizualnej

BRANDCOAST

© 2022 zaprojektował Marcin Machniewski.
contact-section